انتخاب دستگاه ورزش خانگی

  • خانه
  • -
  • دسته‌بندی نشده
  • -
  • انتخاب دستگاه ورزش خانگی
انتخاب دستگاه ورزش خانگی
حتی اگر از ورزش در فضای باز لذت می برید ، مواقعی وجود دارد که برای راه رفتن ، آهسته دویدن یا دوچرخه سواری در بیرون هوا خیلی سرد ، خیلی گرم یا در غیر این صورت ناخوشایند یا غیرعملی است. و مانند بسیاری از افراد ، شاید شما اجازه داده اید که عضویت در سالن بدنسازی خود از بین برود. بنابراین چگونه اطمینان حاصل می کنید که در اکثر روزهای هفته یک تمرین هوازی ، محافظت کننده در برابر بیماریهای قلبی دارید؟

 

 

شاید وقت آن رسیده باشد که در یک وسیله ورزشی خانگی مانند دستگاه تردمیل یا الپتیکال (اسکی فضایی) سرمایه گذاری کنید. نه تنها می توانید در خلوت خانه خود ورزش کنید ، بلکه می توانید تمرینات خود را به راحتی در 10 تا 15 دقیقه در طول روز و هر زمان که برایتان مناسب باشد انجام دهید. دستورالعمل های فعلی توصیه می کنند هر هفته حداقل 2.5 ساعت ورزشهای بالا برنده ضربان قلب (هوازی) داشته باشید.

 

 
 

جانیس مک گریل ، متخصص طب فیزیکی در شبکه توانبخشی Spaulding توانبخشی وابسته به هاروارد می گوید ، در حالی که همه دستگاه های ورزشی یک تمرین هوازی را ارائه می دهند ، ممکن است برخی از آنها برای شما مناسب تر باشند ، این بستگی به شرایط شخصی شما دارد. در زمانی که بیشتر افراد به میانسالی می رسند ، داشتن حداقل یک مشکل مفصل یا عضله ، از طریق استفاده بیش از حد یا آسیب دیدگی ، غیرمعمول نیست. می تواند زانوها یا لگن های شکسته ، شانه درد ، مچ دستان حساس یا کمر درد داشته باشد. سایر موارد بهداشتی نیز ممکن است قابل تأمل باشد.

 

 

مک گریل می گوید: “اگر در مفصل ران یا زانو آرتروز دارید ، یک دوچرخه ثابت به شما امکان می دهد از تحمل وزنی که ممکن است دردناک باشد جلوگیری کنید.” ارتفاع نشیمن را حتماً تنظیم کنید تا هنگامی که پدال زیر پای شما در پایین ترین نقطه خود قرار دارد ، خمیدگی جزئی در زانوهای شما ایجاد شود ، که به شما در جلوگیری از کشیدگی زانو کمک می کند. دوچرخه ثابت نیز برای ورزشکاران تازه کار و کسانی که مشکلات تعادل دارند ، انتخاب خوبی است. اما اگر پوکی استخوان نگران کننده باشد ، ورزش های تحمل کننده وزن – که می توانید از دستگاه تردمیل یا الپتیکال تهیه کنید – مفید است. با استفاده از دستگاه الپتیکال ، پاهای شما در قدمها بالا و پایین نمی شوند ، بنابراین عملکرد تحمل وزن متوسط ​​تر است.

 

دستگاه الپتیکال این مزیت اضافی را دارد که بازوها و پاها را نیز کار می کند. همچنین می توانید دوچرخه های ثابت با بازوهایی را پیدا کنید که به عقب و جلو حرکت می کنند ، در صورتی که به ثبات بیشتری برای نشستن به جای ایستادن نیاز دارید. با این حال ، حتماً سابقه درد در شانه ها یا آرنج خود را در نظر بگیرید ، زیرا حرکت تکراری ممکن است این مشکل را تشدید کند. ماشین های قایقرانی ممکن است بهترین گزینه برای یک تمرین کل بدن باشد: برای استفاده از آنها باید از بازوها ، پاها و عضلات اصلی استفاده کنید. از آنجا که آنها از بسیاری از گروه های عضلانی استفاده می کنند ، این دستگاه ها برای کسانی که از تناسب اندام کمتری برخوردار هستند و یا مبتدی نیستند ، احتمالاً بهترین نیستند. دستگاه های قایقرانی نیز برای افراد مستعد کمردرد توصیه نمی شود.

 

 

تردمیل به عنوان یکی از اصلی ترین دستگاه های ورزشی خانگی ، همچنان در بین محبوب ترین ها باقی مانده است. هنگام بررسی گزینه های خود ، به جای تردمیل بدون موتور ، مدلی با قاب محکم و موتور الکتریکی انتخاب کنید. بیشتر قیمت دستگاه به کیفیت ، دوام و مقاومت موتور بستگی دارد. انتظار می رود حداقل 1000 دلار هزینه کنید. برای دویدن در مقابل فقط پیاده روی به حداقل یک موتور 3 اسب بخار نیاز دارید. اطمینان حاصل کنید که ناحیه راه رفتن یا دویدن (که عرشه یا کمربند نامیده می شود) برای قدم زدن شما کافی است. این بسته به قد شما و اگر قصد دویدن دارید متفاوت است ، که به گام بلندتری نیاز دارد. از دیگر ویژگی های اصلی آن می توان به دکمه توقف اضطراری برای ایمنی ، دکمه های آسان برای استفاده و سنجهایی با حروف و اعداد اشاره کرد که به اندازه کافی بزرگ هستند تا بتوانید آنها را به وضوح ببینید قبل از خرید هر نوع تجهیزات ، بررسی ها یا رتبه بندی دستگاه های مختلف ورزشی را بررسی کنید. در صورت امکان ، دستگاه را شخصاً در فروشگاه لوازم ورزشی یا فروشگاهی که در زمینه تجهیزات ورزشی تخصص دارد ، امتحان کنید.

 
منبع : Harward health