چه چیزهایی سبب ایجاد کمردرد میشود ؟

  • خانه
  • -
  • دسته‌بندی نشده
  • -
  • چه چیزهایی سبب ایجاد کمردرد میشود ؟
چه چیزهایی سبب ایجاد کمردرد میشود ؟
تحقیقات زیادی درمورد اینکه چه مواردی مردان را در معرض خطر مشکلات کمر ، مانند اضافه وزن یا کم تحرکی ، قرار می دهد ، انجام شده است. اما ما در مورد اینکه دقیقا چه چیزی باعث درد کمر می شود کمتر میدانستیم. یک مطالعه که در سال ۲۰۱۵ در مراقبت و تحقیقات آرتروز انجام شد ، کمک می کند تا این شکاف را پر کنیم.
این مطالعه شامل ۱۰۰۰ نفر بود که با کمردرد به ۳۰۰ درمانگاه مختلف در استرالیا مراجعه نمودنو. محققان با شرکت کنندگان به دقت مصاحبه کردند تا از زمان شروع درد کمر و محرکهای احتمالی که در طی دو ساعت اولِ زمان شروع درد متوجه شده بودند ، اطلاع یابند.
جای تعجب نیست که عوامل جسمی مانند حمل بارهای سنگین یا بلند کردن بارها در وضعیت ناخوشایند ارتباط نزدیکی با کمردرد داشتند.
خستگی ، حواس پرتی – که به صورت فرضی می تواند منجر به حوادث منجربه جرح شود- نیز در صدر این لیست قرار داشت. فعالیت جنسی و مشروبات الکلی محرک قوی در این گروه از مبتلایان به کمردرد برای ایجاد آن نبودند.
این مطالعه تأکید می کند که کمردرد بدون دلیل ایجاد نمیشود. شناسایی محرک های خود و تلاش برای جلوگیری از آنها در آینده برای عدم عود کمردرد ممکن است مفید باشد. سایر تحقیقات به طور مداوم نشان می دهد که هنگامی که دچار کمردرد مکرر می شوید ، ورزش روزانه به کاهش دفعات شعله ور شدن آن کمک می کند. و هنگامی که درد کمر دارید بهتر است فعالیتهای روزمره معمول خود را تا حد ممکن انجام دهید تا کمر شما بهبود یابد.

 


 

برای مشاهده فیلمهای آموزشی در مورد اصلاح پوزیشن برای جلوگیری از کمردرد میتوانید روی تاپیک های زیر کلیک کنید
فیلم آموزشی در مورد پوزیشن صحیح برای استفاده از لپتاپ در داخل منزل برای کودکان و بزرگسالان
فیلم آموزشی در مورد پوزیشن صحیح برای استفاده از لپتاپ در خارج از منزل