یوگا (Yoga) میتواند به بهبود کمردرد کمک کند

  • خانه
  • -
  • دسته‌بندی نشده
  • -
  • یوگا (Yoga) میتواند به بهبود کمردرد کمک کند
یوگا (Yoga) میتواند به بهبود کمردرد کمک کند
بر اساس مقاله ای که در ۲۰ june سال ۲۰۱۷ توسط the American Journal of Preventive Medicine found منتشر گردید ، افراد دچار کمردردی که ۱۲ هفته از برمانه ی ارائه شده از تمرینات یوگا را انجام میدادند نسبت به کسانی که روش های استاندارد و ثابت شده ی درمانی برای کمردرد مانند درمان دارویی ، فیزیوتراپی و ورزش را انجام میدادند ، درد کمتر و کیفیت زندگی بهتری را گزارش کردند.

این مطالعه بیشتر بر روی سربازان ارتشِ آمریکا با متوسط سنی ۵۳ سال که ۷۴ درصد از آن افراد را مردان تشکیل میدادند و به کمر درد مزمن حداقل به مدت ۶ ماه دچار بودند ، متمرکز بود.

 

برنامه ۱۲ هفته ای یوگا شامل یک جلسه ی دو ساعته در هفته تمرین یوگا توسط مربی بود که این افراد به تمرین خانگی نیز تشویق می شد. در این جلسات تأکید بر کشش و تقویت عضلات نگهدارنده کمر و بهبود حرکات مفاصل بود. تکنیک های تنفس و آرامش به کاهش گرفتگی و کاهش حسِ درد کمک می کند.

 
 

گروه یوگا ، شدت درد و خستگی کمتری گزارش کرده و گزارش دادند که کمردردشان در مقایسه با گروه دیگر ، کمتر در زندگی روزانه آنها تداخل ایجاد می کند. محققان همچنین دریافتند که تنها ۸٪ از افراد در گروه یوگا از مواد مخدر برای کنترل درد خود در پایان مطالعه استفاده می کردند ، در حالی که این میزان در ابتدای کار ۲۲٪ بود
.