آیا ایجاد سه تغییر در سبک زندگی ، میتواند موجب افزایشِ طول عمر گردد؟

  • خانه
  • -
  • دسته‌بندی نشده
  • -
  • آیا ایجاد سه تغییر در سبک زندگی ، میتواند موجب افزایشِ طول عمر گردد؟
آیا ایجاد سه تغییر در سبک زندگی ، میتواند موجب افزایشِ طول عمر گردد؟
در مطالعه ای که در تاریخ ۱۰ ژوئن ۲۰۱۹ منتشر شد ، بیان شده است که ایجاد سه تغییر در سبک زندگی می تواند طول عمرِ تقریبا ۱۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان را افزایش دهد. محققان [به سرپرستی تیمی از  Harvard T.H. Chan School of Public Health]   ، داده های جهانی در مورد میزان مرگ و میر ، سطح  فشار خون ، میزانِ استفاده از داروهای فشار خون ، مصرف سدیم و چربی ترانس ، کشور ، سن و جنس را مورد ارزیابی قرار دادند. آنها تخمین زدند که فشارِ جهانی در جهتِ کاهش فشار خون ، کاهش  ۳۰ درصدی در مصرف نمک و حذفِ مصرف چربی ترانس ، می تواند بیش از ۹۴ میلیون مرگ در اثر بیماریهای قلبی عروقی را در ۲۵ سال آینده به تاخیر بیاندازد.
بیش از نیمی از این مرگ و میرها در بین بزرگسالان در سنین ۷۰ سال و بالاتر بوده و بیش از نیمی از این مرگ ها مربوط به مردان میباشد.
مناطقی که بیشترین سود را از این تغییرات در سبک زندگی خواهند داشت ، صبق براوردها خارج از ایالات متحده است [در آسیای شرقی ، آسیای جنوبی ، اقیانوس آرام و بخش هایی از آفریقا]. اما همه ما می توانیم از این سه تغییر در سبک زندگی سود ببریم. استفاده از چربی ترانس در غذاها که هم اکنون در ایالات متحده ممنوع میباشد. اما اگر فشار خون شما تحت کنترل نیست ، زمان آن است که در مورد درمان با پزشک خود صحبت کنید و میزان دریافت سدیم را به میزان صحیح آن که کمتر از ۲ گرم در روز است کاهش دهید.