من دچار پوکی استخوان هستم ، آیا فیزیوتراپیِ کمر در من موجب ایجاد شکستگیِ ستون فقرات میشود؟

  • خانه
  • -
  • دسته‌بندی نشده
  • -
  • من دچار پوکی استخوان هستم ، آیا فیزیوتراپیِ کمر در من موجب ایجاد شکستگیِ ستون فقرات میشود؟
من دچار پوکی استخوان هستم ، آیا فیزیوتراپیِ کمر در من موجب ایجاد شکستگیِ ستون فقرات میشود؟

سوال : 

من مشکل سندرومِ پریفورمیس دارم. همچنین دچار شکستگیِ مهره ی کمری به دلیل پوکی استخوان میباشم. مایل هستم برای درمانِ مشکل سندروم پریفورمیسِ خود ، فیزیوتراپی بروم. اما نگران وارد شدنِ آسیبِ بیشتر به ستونِ فقرات خود هستم. نظر شما در مورد مشکل بنده چیست؟

 

پاسخ :

خوشحالم که شما علاقه مند به دنبال فیزیوتراپی برای درمان پریفورمیس سیندرم ( سندرم پریفورمیس وضعیتی است که در آن عضله ی پریفورمیس که در ناحیه باسن واقع شده است ، دچارِ اسپاسم و گرفتگی شده و باعث ایجاد درد در ناحیه ی باسن می شود. عضله پریفورمیس همچنین می تواند عصب سیاتیک اطراف را تحریک کرده و باعث ایجاد درد ، بی حسی و سوزن شدن در پشت پا و کف پا شود ( حالتی مشابه با درد سیاتیک)) میباشید.

 

سندرم پریفورمیس وضعیتی است که در آن عضله ی پریفورمیس که در ناحیه باسن واقع شده است ، دچارِ اسپاسم و گرفتگی شده و باعث ایجاد درد در ناحیه ی باسن می شود. عضله پریفورمیس همچنین می تواند عصب سیاتیک اطراف را تحریک کرده و باعث ایجاد درد ، بی حسی و سوزن شدن در پشت پا و کف پا شود ( حالتی مشابه با درد سیاتیک)

 

فیزیوتراپی بهترین درمان برای سندروم پریفورمیس میباشد. فیزیوتراپیست به احتمال زیاد به شما نشان می دهد که چگونه می توانید تمرینات کششی ملایمی برای ران ، باسن و کمرِ خود انجام دهید ، همچنین نحوه استفاده بهتر از کمر ، پاها را برای جلوگیری از بدتر شدن فشار روی عصب سیاتیک به شما آموزش میدهد.
علاوه بر آن فیزیوتراپیست ، انجام تمریناتی برای تقویت کمر و عضلات اطراف ستون فقرات را به شما آموزش خواهد داد. هیچکدام از این مانورها به استخوانهای کمر شما آسیب نمی رساند.

اما این نکته حائز اهمیت میباشد که شما به فیزیوتراپیستِ خود بگویید که دچار پوکی استخوان و شکستگی های مهره هستید تا او این مورد را در هنگامی که با شما کار میکند در ذهن داشته باسد.